Tahtakurusu ısırıklarının herhangi bir hastalığa sebep olduğu tespit edilmemekle birlikte ciltte tahrişlere, alerjik reaksiyonlara ve psikolojik etkilere sebep olabilir. Isırma sonrasında görülebilen şiddetli kaşıntı nedeni ile deri tahriş olabilir ve iyileşme sonrasında cilt yüzeyinde iz kalabilir.

Tahtakuruları Korkulu Rüyanız Olmasın

Evlerimizde ya da diğer özel alanlarımızda zaman zaman çeşitli böcekler görülebilir. Kıyafetlerin arasında güve, bakliyatların içerisinde kurt ve tahtakuruları gibi böcekleri görmemiz mümkündür. Tüm bunlar kulağa ne kadar hoş gelmese de elbette çözümleri ve önlemleri var.

Tahtakurusu Gördüm, Ne Yapacağım?

Tahtakurularının ortaya çıktığını gördüğünüz herhangi bir alanınızda hemen paniklemeyin. Birkaç çözüm önerisi ile bunlardan kurtulmak mümkündür. Eğer eski bir mobilyada ortaya çıktığını düşünüyorsanız, bol sıcak su ile yıkayarak kurtulabilirsiniz. Eğer kullanmadığınız ve atılabilir bir eşya ise elbette kurtulmanızda yarar olacaktır.

Garaj gibi kapalı alanlarda görüyorsanız, öncelikle buraların nemli ve karanlık olmasından kaynaklanır. Bu yüzden buraların sık sık temizlenmesi ve mümkün olduğunca nemin önlenmesi gerekir. En önemlisi ise elbette tahta kurusu ilaçlama seçeneğidir.

Bu sayede özellikle yuva yaptıklarını düşündüğünüz bölgeleri ilaçlatarak bu dertten kurtulabilirsiniz. Ancak yuvasından emin değilseniz genel olarak tüm köşe ve kenarların ilaçlanması gerekir.

Tahtakurusu Isırır mı?

Tahtakuruları birçok böcek türü gibi ısıran böceklerdir. Tahtakurusu ısırdığında paniklemeyin ve ılık su ve sabunla ısırılan bölgeyi silin. Zaman zaman kaşıntı gibi yan etkiler yapsa da zamanla şiddeti azalacaktır. Kızarma, kabarma ve deri döküntüsü gibi durumlara rastlamak da mümkündür.

Tüm bunlara maruz kalmamak için önceden tahta kurusu ilaçlama yaptırarak daha rahat edebilirsiniz. Bu ilaçlamalar mümkünse profesyonel şirketler tarafından yapılırsa daha yararlı olur. Böylece henüz ortaya çıkmadan tüm tahtakurusu problemlerine karşı önlem almış olursunuz.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

26 Responses

  1. İstanbul hurdacısı firmamız Kumsal Metal hurda malzeme satmak isteyenlere yedi gün hizmet veriyor. Alacağımız hurdalarınızın değerini alırken hesaplıyoruz.

  2. Türkiye ve dünya gündemindeki son gelişmeler, son dakika haberleri, video, analiz, teknoloji haberleri, sağlık haberleri, spor haberleri, ekonomi haberleri şimdi oku

  3. Hurda bakır, hurda alüminyum, hurda kablo gibi malzemelerinizi bize satarak, çevre kirliliğini azaltabilir ve geri dönüşüm ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Kategoriler
0507 530 34 67