Tahta Kurusu Oluşmaması İçin Ne Yapılır? Tahta kurusu nasıl yok edilir gibi soruların peşine düşmemek için oluşmasını önlemeniz gerekir. İlaçlama: Spreylerle kendiniz bütün alanları doğru ve yeterli ilaçlayamayabilirsiniz. Bu yüzden profesyonel bir şirketten destek almak daha doğru olacaktır. Nemi ve rutubeti önleme: Bunun için alanların ıslak kalmamasına ve uzun süre temizlenmeden bırakılmamasına dikkat etmeniz gerekir.

Tahta ve ahşap mobilyalarınız eğer çok eskiyse içlerinde de tahtakurusu oluşma ihtimali artar. Bunları da elden çıkarmanızda fayda olacaktır. Tüm bu tedbirleri aldığınız zaman tahtakurusu sorunuyla karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır. Tahtakuruları hem kısa sürede çok yavruladığı için hem de her yere kolaylıkla yayılabildiği için başa bela olmaktadır. Ancak bunun dışında ısırdığı için de bazı fiziksel zararları olabilir.

İnsan Parazitini Önleme

Tahtakurularını ilaçlama yöntemi ile rahatlıkla önleyebiliriz. Bunun için birkaç tane önemli nokta vardır. tahta kurusu ilaçlama diğer ilaçlama yöntemleri gibi insan sağlığına zararlıdır. Bu nedenle ilaçlama yapılırken dikkat edilmesi gerek. İlaçlama esnasında maske takmalısınız. tahta kurusu ilaçlama işlemini gerçekleştireceğiniz odayı yaklaşık 2 saat kadar havalandırmadan kapalı tutmalısınız. Eşyalarınızın aralarını, duvarlardaki çatlakları, özellikle ahşap eşyalarınızın aralarını iyice ilaçlamanız gerekmektedir.

Yeni aldığınız eşyalarınızı ki bunlara ikinci el eşyalar özellikle dahil edilmelidir, dikkatlice ilaçlamalısınız. Gerekli ilaçlama aletlerini ilgili zirai marketlerden temin edebilirsiniz. İlaçlama ile beraber tahtakurularından kurtulmanız olasıdır. Aksi durumda ilaçlama işlemini tekrarlamanız tavsiye edilmektedir.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

19 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
0507 530 34 67