Tahta Kurusu Oluşmaması İçin Ne Yapılır? Tahta kurusu nasıl yok edilir gibi soruların peşine düşmemek için oluşmasını önlemeniz gerekir. İlaçlama: Spreylerle kendiniz bütün alanları doğru ve yeterli ilaçlayamayabilirsiniz. Bu yüzden profesyonel bir şirketten destek almak daha doğru olacaktır. Nemi ve rutubeti önleme: Bunun için alanların ıslak kalmamasına ve uzun süre temizlenmeden bırakılmamasına dikkat etmeniz gerekir.

Tahta ve ahşap mobilyalarınız eğer çok eskiyse içlerinde de tahtakurusu oluşma ihtimali artar. Bunları da elden çıkarmanızda fayda olacaktır. Tüm bu tedbirleri aldığınız zaman tahtakurusu sorunuyla karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır. Tahtakuruları hem kısa sürede çok yavruladığı için hem de her yere kolaylıkla yayılabildiği için başa bela olmaktadır. Ancak bunun dışında ısırdığı için de bazı fiziksel zararları olabilir.

İnsan Parazitini Önleme

Tahtakurularını ilaçlama yöntemi ile rahatlıkla önleyebiliriz. Bunun için birkaç tane önemli nokta vardır. tahta kurusu ilaçlama diğer ilaçlama yöntemleri gibi insan sağlığına zararlıdır. Bu nedenle ilaçlama yapılırken dikkat edilmesi gerek. İlaçlama esnasında maske takmalısınız. tahta kurusu ilaçlama işlemini gerçekleştireceğiniz odayı yaklaşık 2 saat kadar havalandırmadan kapalı tutmalısınız. Eşyalarınızın aralarını, duvarlardaki çatlakları, özellikle ahşap eşyalarınızın aralarını iyice ilaçlamanız gerekmektedir.

Yeni aldığınız eşyalarınızı ki bunlara ikinci el eşyalar özellikle dahil edilmelidir, dikkatlice ilaçlamalısınız. Gerekli ilaçlama aletlerini ilgili zirai marketlerden temin edebilirsiniz. İlaçlama ile beraber tahtakurularından kurtulmanız olasıdır. Aksi durumda ilaçlama işlemini tekrarlamanız tavsiye edilmektedir.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

25 Responses

  1. İstanbul hurdacısı mı arıyordunuz? İstanbul’un en profesyonel hurdacısı Kumsal Metal profesyonel yerinize getiriyor! Tonajlı hurda alımıyla kazanmayı amaçlıyoruz.

  2. Haberler, son dakika haberleri, dünyadan ve Türkiye’den tüm gelişmeler, spor, ekonomi, magazin, yaşama dair her şey… En doğru ve güncel bilgilerle son dakika haberleri şimdi okuyun

  3. Firma, hurda malzemelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde alarak sizlere ödeme yapar. Ayrıca, nakliye işlemlerini de sizin adınıza organize ederek malzemelerinizi alırken herhangi bir zahmet yaşamanızı önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Kategoriler
0507 530 34 67