Tahta Kurularının Bulundukları Yerler Tahtakurusuna namacıyla olabilecek birtakım şeyler olası. Bu böcek çeşitleri insanları severler ve insanların hayat alanlarında toplanırlar. Testere biçimindeki ağız yapısıyla bir insanı basitçe ısırabilir. Hem de tahtakurusu ısırdığı andan itibaren ağrıyı azaltmak amacıyla, anesçabuki ve kan pıhtılaşmasına engel olmak amacıyla kimmeşru tükürük salgılayarak bedenimiza gliderir ve bu yolla ağrı hissetmememizi sağlar. Tahta Kurularının Bulundukları Yerler Tahtaheyeterı yinel olarak, otellerde, pansiyonlarda, motellerde, apartmanlarda, vatanlarda, toplu taşıma vasıtalarında görmekteyizdir.

Sivrisinekler sizi içeride tuttuğunda

Sivrisinekler sizi içeride tuttuğunda, dışarıdaki toplantılar için arkadaşlarınızla ve ailenizle buluşmanızı engellediğinde, yardımcı olması için böcek ilaçlarına güvenebilirsiniz. Bununla birlikte, bugün piyasada bulunan çeşitli insektisit türlerini ve bunların vücut ve çevre üzerindeki etkilerini anlamak önemlidir.

Sivrisinek saldırısı sadece doğanın rahatlatıcı etkisini ruh haliniz üzerinde bozmakla kalmaz, aynı zamanda kamp, ​​​​spor ve bahçecilik gibi açık hava aktivitelerinden aldığınız zevki de sınırlayabilir. Sivrisinekler tarafından ısırılmanın verdiği acı ve rahatsızlığın yanı sıra, bu küçük böcekler ciddi bir hastalık olan Batı Nil Virüsü gibi virüsleri de taşıyabilir. Sivrisinekler ayrıca bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Kaliteli böcek ilaçları ile sinir bozucu sivrisinek durumlarının kontrolünü elinize alabilirsiniz. İki tür insektisit vardır: organik ve inorganik. Bu iki kategoride, farklı sonuçlar veren çok çeşitli sivrisineklerle mücadele bileşikleri bulacaksınız.

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurdunu halk arasında bilmeyen yoktur. İsminden de anlaşılacağı üzere ahşaptan olan eşyaları, ağaçları kemirir. Kemirdiği eşyayı belli bir süre sonra yok edebilir dahi. Bu yüzden fark edildiği anda yok edilmesi gerekmektedir. Tahta kurtlarının oldukça güçlü ağız yapıları vardır ve tahta kemirmelerine rağmen kesinlikle ağız yapıları zarar görmez.

Tahta Kurdu Nasıl Bir Parazittir?

Tahtakurusu, yarım santimetre boyunca ve kırmızı – kızıl bir rengi olan bir tür parazittir. Tahtaları kemirmesine rağmen aslında kan ile beslenir. Isırdığı canlıya bir çeşit salgı gönderir ve ısırdığı yerde kanın pıhtılaşmasını engeller.

Bununla birlikte ahşapların derinlerine konaklar ve ahşabı kemirirken hem talaşları hem de yavrularını etrafa saçar. Bu yüzden fark edilir edilmez mutlaka tahta kurusu ilaçlama yapılmalıdır.  

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

6 Responses

  1. Son dakika haberleri, gündem, siyaset, ekonomi, spor, magazin, yaşam ve dünyadan en güncel gelişmeleri takip etmek, en renkli galerileri okumak için hemen tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Kategoriler
0507 530 34 67