Tahtakurusu oluştuğunda birçok ilaçlama ve uğraşlara maruz kalmamak için öncesinde önlem almak daha kolay olacaktır. Bunun için özellikle kapalı ve karanlık alanları zaman zaman havalandırmalı ve temizlemelisiniz. Nem ve rutubet olan bölgeleri özellikle kontrol etmelisiniz.

Önden ilaçlama tahtakurusu oluşumu için en etkili önlemlerden biridir. Özellikle belirli alanların ilaçlanmasıyla bu sorunla hiç karşılaşmayabilirsiniz. Tahtakurusu ilaçlama konusunda profesyonel firmalardan destek almanızda fayda olacaktır. Diğer sprey ve ilaçlar yeterli derece etkili olmayabilir.

Tahta Kurdu İlaçlama

Özellikle köylerde ahşaptan yapılmış evlerin kimi kısımlarının delikli olduğu dikkat çekmiştir. Bununla birlikte uzun süre kullanıma açılmamış evlerde mobilyaların kimi parçalarının eridiği de görülmüştür. Bunu yapan tahta kurdudur. Tahta kurdu kimi yerlerde mobilya kurdu, ağaç kurdu gibi adlarla da bilinmektedir.

Fark edildiği anda derhal müdahale edilmemesi halinde kemirdiği eşyayı yok edebilir dahi. Hatta bu konuda halk arasında erken müdahale edilmezse bir geminin güvertesini dahi yok edebileceği denmektedir. Bu yüzden fark edildiği anda tahta kurusu ilaçlama yapılması önemlidir. ,

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

15 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
0507 530 34 67