Tahtakurusu oluştuğunda birçok ilaçlama ve uğraşlara maruz kalmamak için öncesinde önlem almak daha kolay olacaktır. Bunun için özellikle kapalı ve karanlık alanları zaman zaman havalandırmalı ve temizlemelisiniz. Nem ve rutubet olan bölgeleri özellikle kontrol etmelisiniz.

Önden ilaçlama tahtakurusu oluşumu için en etkili önlemlerden biridir. Özellikle belirli alanların ilaçlanmasıyla bu sorunla hiç karşılaşmayabilirsiniz. Tahtakurusu ilaçlama konusunda profesyonel firmalardan destek almanızda fayda olacaktır. Diğer sprey ve ilaçlar yeterli derece etkili olmayabilir.

Tahta Kurdu İlaçlama

Özellikle köylerde ahşaptan yapılmış evlerin kimi kısımlarının delikli olduğu dikkat çekmiştir. Bununla birlikte uzun süre kullanıma açılmamış evlerde mobilyaların kimi parçalarının eridiği de görülmüştür. Bunu yapan tahta kurdudur. Tahta kurdu kimi yerlerde mobilya kurdu, ağaç kurdu gibi adlarla da bilinmektedir.

Fark edildiği anda derhal müdahale edilmemesi halinde kemirdiği eşyayı yok edebilir dahi. Hatta bu konuda halk arasında erken müdahale edilmezse bir geminin güvertesini dahi yok edebileceği denmektedir. Bu yüzden fark edildiği anda tahta kurusu ilaçlama yapılması önemlidir. ,

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Batı Nil Virüsü taşıyan sivrisinekler

Bir başka yeni haşere kontrol tekniği de doğum kontrolüdür. San Francisco, potansiyel olarak yaşamı tehdit eden Batı Nil Virüsü taşıyan sivrisinekler tarafından tehdit edildiğinde, şehri dolaşmak ve şehrin 20.000 kanalizasyon kanalına biyolojik böcek ilacı paketleri bırakmak için bisikletli kuryeler tutuldu. Ulusal Halk Radyosu web sitesinde yayınlanan yakın tarihli bir hikayeye göre, sivrisinekler için bir tür doğum kontrolü olan yeni yöntem, tipik sivrisinek azaltma prosedürü olan kimyasal piretrum ile havadan püskürtmeden daha güvenli kabul edildi.

Doğal olarak, daha iyi bir fare kapanı yapmak için çalışmalar yapılıyor.

Doğal olarak, daha iyi bir fare kapanı yapmak için çalışmalar yapılıyor. Yenilikçi Track & Trap sistemi, fareleri veya sıçanları flüoresan tozu serpilmiş bir yemek istasyonuna çeker. Kemirgenler, haşere kontrol uzmanlarının giriş yollarını kapatmasına izin veren, kara ışıkta görülebilen bir iz bırakır. Yakında, NightWatch tahtakurularını cezbetmek ve tuzağa düşürmek için feromon araştırmasını kullanıyor. İngiltere’de, fareleri ve sincapları kovmak için tasarlanmış bir sonik cihaz test ediliyor ve uygun bir şekilde Rat Zapper olarak adlandırılan cihazın sadece iki adet AA pil kullanarak ölümcül bir şok verdiği iddia ediliyor.

EPA düzenlemelerini eleştirenler

Bu yeni çevre dostu ürün akışının yanı sıra, bir dizi federal düzenleme de var. Bazı haşere öldürücü kimyasalların satışını kısıtlayan son EPA düzenlemelerini eleştirenler, hükümeti bir ev sahibinin mülkünü koruma yeteneğini haksız yere sınırlamakla suçluyor. EPA’nın 2004 yılında kimyasal diazinonun ev kullanımı için birkaç yıl önce yasaklanması, güçlü bir karınca öldürücüyü ev sahibinin haşere kontrol cephaneliğinden çıkardı. Benzer şekilde, kapalı bir tuzak içinde satılmadıkça az miktarda etkili kemirgen öldürücülerin satışını yasaklayan 2008 EPA düzenlemeleri, kemirgen öldürücü kimyasalları hırdavat ve ev geliştirme mağazalarının raflarından çıkararak ev sahibinin mülkünü ve ailesini bunlardan koruma kabiliyetini sınırladı. hastalık taşıyan zararlılar.

Kamu yararı için hareket eden hükümetin pestisit kontrolü eylemleri özellikle çocukları korumayı amaçlamaktadır

Kamu yararı için hareket eden hükümetin pestisit kontrolü eylemleri özellikle çocukları korumayı amaçlamaktadır. 20 Mayıs 2008’de çevrimiçi CNN raporuna göre, Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Birliği tarafından yürütülen bir araştırma, 2001 ile 2003 yılları arasında 250’si ciddi yaralanma veya ölümle sonuçlanan yaklaşık 60.000 zehirlenmeden fare zehirinin sorumlu olduğunu gösterdi. Kaliforniya’daki Ulusal Yaban Hayatı Servisi testi, test edilen her hayvanda kemirgen ilacı kalıntısı buldu.

Tüketiciler, doğal haşere kontrolü ve çevre dostu, son teknoloji haşere yönetimi ürünleri ve teknikleri fikrini benimsiyor. Bulunabilirlik ve hükümet düzenlemeleri, tüketicilerin kendi kendine tedavi seçeneklerini giderek daha fazla sınırlandırıyor ve onları haşere istilasından kurtulmak için profesyonel haşere kontrol şirketlerine başvurmaya zorluyor. Bu, ticari müşteriler için uygun bir seçenek olduğunu kanıtlamış olsa da, az sayıda konut müşterisi daha yeni, daha emek yoğun yeşil haşere kontrol ürünleri için daha yüksek fiyatlar ödemeye istekli görünüyor ve daha da azı, bu ürünlerin işe yarayabilmesi için ek bir veya iki hafta daha beklemeye istekli görünüyor. . Tüketicileri yeşil ve doğal haşere ilaçlamalarının uzun vadeli yararları konusunda eğitmek haşere kontrol şirketlerinin liderliğini üstleniyor.

Soğuk, acı gerçek şu ki, insanlar bir haşere sorunu yaşadıklarında

Soğuk, acı gerçek şu ki, insanlar bir haşere sorunu yaşadıklarında, bunun bitmesini ve hemen gitmesini istiyorlar! Sıçanlar veya fareler evlerindeyse, mülklerini mahvediyor ve ailelerini hastalıkla tehdit ediyorsa, termitler veya marangoz karıncaları evdeki öz kaynakları yiyorsa, hamamböcekleri mutfağını istila ediyorsa veya yataklarını tahtakurularıyla paylaşıyorlarsa, tüketici ilgisi çevre dostu olarak düşer. İnsanlar bir haşere kontrol şirketini aradıklarında, işin özü, haşerelerin ölmesini istemeleridir! Şimdi! Haşere kontrol firmaları, doğal ve yeşil haşere kontrol ürünleri tekliflerini geliştirerek, tüketicinin derhal yok etme talebine karşı duruyor. Bu yeni doğal ürünler, haşere kontrolünde en sorumlu uzun vadeli yaklaşımı benimsiyor; çevremizi, çocuklarımızı ve kendi sağlığımızı koruyan.

Categories:

Tags:

18 Responses

  1. İstanbul hurdacısı firmamız Meksan Metal hurda malzeme satmak isteyenlere yedi gün hizmet veriyor. Alacağımız hurdalarınızın değerini alırken hesaplıyoruz.

  2. İstanbul Kablo Hurdası Alanlar İstanbul un en iyi hurdacısı ile daha kârlı bir ticaret diliyoruz. Ptt kablo içi deşe hurdaları, hurda telefon kablolar, yağlı içli ptt kablosu hurdası, ptt kabloları satmayı isteyenler şimdi arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Kategoriler
0507 530 34 67