Tahtaheyeterının yaşam alanları insan yaşama devam etmenin çok bulunduğu yerlerdir. Bundan kaynaklı evler, yatakhaneler, oteller ve apartmanlar çoklıkla tahtakurusu istilasına uğrayabilir. Nemli yerler ve yarıklardan giren bu canlılar vakit kaybetmeden mekanı salgın ederler.

Mekanlarda tahtaheyeterının gördüğünüz bölgeler ise bunlardır;

Döşek Odaları
Döşeme Altları
Döşek Dikiş Bölgeleri
Kapı Arkaları
Pencere Kenarları
Halı Ve Kilimlerin Altları İle Kenarları
Döşek Altları
Mobilya Araları
Döşek İçleri
Süslemeler
Duvar İçleri
Buralarda tahtakurusunun varbulunduğunun anlaşılması yetişkin olanlarını görmekle olası olabilir. Yavru kaliteninde olanlar küçücük olmasından görünmezler.

Tahtakurularına Son!

Böcekler, her ne kadar doğada bulunması gereken canlılar olsa da zaman zaman evlerimizde de ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan belki de en sık rastlananlardan biri şüphesiz tahtakurularıdır. Bu tahta kuruları nereden gelir, nasıl gider, nasıl önlem alınır?

Tahtakurusu Benim Evimde Olmaz Demeyin

Tahtakuruları evlerde ve özel alanlarda en sık görülen böceklerdir. Sakın evinizde asla olmayacağını düşünmeyin. Çünkü uygun ortamı yakar yakalamaz burada ortaya çıkmaya ve yavrulamaya başlıyorlar.

Evler başta olmak üzere, garajlar, otoparklar, kömürlük gibi karanlık ve nemli yerler en sevdikleri yerdir. Bunun dışında ıslak kalmış veya uzun süre kullanılmadan bir köşeye terk edilmiş ahşap mobilyalar da tahtakurularına davetiye çıkarmaktadır. En sevdikleri ortamlar ise şunlar:
Karanlık yerler
Nemli ve rutubetli yerler
Binalarda ve evlerde oyuk ve açık alanlar
Tahtakurularına en sık rastlanan ve en hızlı yuvalanan yerlerdir. Bu yüzden özellikle nemli yerleri ara sıra havalandırmanız da fayda olacaktır.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

8 Responses

  1. İstanbul hurdacı firmamız hizmetinizdedir. İstanbul şehir merkezinin kullanılmış ofis mobilyası ve hurda alımlarında eşyanın ederini yüksek fiyattan ödüyoruz.

  2. En yakın Esenyurt hurdacı firması mı arıyorusunuz? Buraya yakın Esenyurt hurdacı firmalar arasındayız. Her türlü hurda alım satımı için arayınız..

  3. Türkiye ve dünya gündemindeki son gelişmeler, son dakika haberleri, video, analiz, teknoloji haberleri, sağlık haberleri, spor haberleri, ekonomi haberleri şimdi oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Kategoriler
0507 530 34 67