Tahta Kurusu Isırırsa Ne Olur Ve Nasıl Kurtulurum?

Son günlerde artan böcek istilaları gündemi oluşturmaktadır. Her evin genel sorunu olan tahtakurusu evleri işgal etmeye başladılar. Bu işgalci böceklerden kurtulmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır.

İlaçla Tahtakurusundan Kurtulma

Kokulu ilaçlar, kokusuz ilaçlar, jel ilaçlar ve ulv ilaçlar gibi birçok ilaç kafaları karıştırmaktadır. Böcek ilaçlama firmaları evinize gelir ve böcek türüne göre en uygun ilaçlama yöntemini tespit eder. Sizin bile tahmin etmeyeceğiniz yerlerde böcekler girebilir ve evinize yerleşebilirler. Tahtakurusu da ev ortamını sevdiği gibi hiç beklemediğiniz anda karşınıza çıkabilir.

Tahtakurusu genellikle yatak, döşek baza başlıklarında bulunan dikiş yerleri en sevdiği yerlerdir. Buraların ilaçlanarak gerekli uyarılar yapılır. En etkili çözüm tahta kurusu ilaçlama olmaktadır.

Tahtakurusu Evden Nasıl Yok Edilebilir?

Eğer eşyalarınızı atabiliyorsanız atın. Yıkanabilirse en yüksek sıcaklıkta yıkayın. Bunları yapamıyorsanız ilaçlama firmalarından kesinlikle yardım almalı ve bulunan yer ilaçlanmalıdır.


Tahtakurusu Kaç Günde Ölür?

Bu böcekler ömürleri boyunca 200 ile 500 arasında yumurta üretirler. Günlük yumurtlayan bu böcekler 1-5 arasında yumurta bırakırlar. Besin kaynağı yeterli ve sıcaklıkta uygunsa 300 günden fazla yaşayabilirler. Bu böcekler ile birlikte yaşamamak için tahta kurusu ilaçlama hizmetleri profesyonel olarak kurtulmanızı sağlayacaklar.

Tahtakurusu Nereye Yumurtlar?

Yatak, Kanepe altı, çekyatların boşlukları, koltuk dikiş aralarına yumurtlayabilirler. Yumurtalar olgunlaşıncaya kadar burada kaldıktan sonra evinizin diğer kısımlarını keşfe çıkacaklarından emin olabilirsiniz. Bu tür komplikasyonlardan kurtulmak için tahta kurusu ilaçlama servislerine baş vurunuz.

Tahtakurusu Kıyafette Yaşar mı?

Kıyafetlerinizde çok rahat yaşayabilirler. Bu böcekler uçamaz ama düz zeminde çok rahat dolaşabilir. Uçak ve yolculuk seyahatleriniz de valizinizde olabilir.

Tahtakurusu Isırırsa Ne Olur?

Tahtakurusu sizi ısırdığında belirtileri birkaç gün içinde ortaya çıkabilir. Isırılan kısın kızarır ve şişkinlik gösterebilir. Kaşıntı ve yanma olabilir. Enfeksiyona neden olabileceği gibi kendiliğinden de geçebilir. Ama unutulmamalıdır ki her böcek mikrop taşıyabilir.

Önden ilaçlama tahtakurusu oluşumu amacıyla en tesirli önlemlerden biridir. Genellikle belirli alanların ilaçlanmasıyla bu problemle hiç karşılaşmayabilirsiniz. Tahtakurusu ilaçlama konusu ile ilgili profesyonel firmalardan destek almanızda yarar olacaktır. Diğer sprey ve ilaçlar yeterli derece tesirli olmayabilir.

TahtaKurdu İlaçlama

Genellikle köylerde ahşaptan yapılmış evlerin kimi kısımlarının delikli bulunduğu ilgi çekmiştir. Bununla eş güdümlü uzun vakit kullanıma açılmamış evlerde mobilyaların kimi parçalarının eridiği de görülmüştür. Bunu yapan tahta kurdudur. Tahta kurdu kimi yerlerde mobilya kurdu, ağaç kurdu gibi adlarla da bilinmektedir.

Fark edildiği anda hemen araya girmek edilmemesi durumunda kemirdiği eşyayı yok edebilir dahi. Hatta bu hususta halk arasında erken araya girmek edilmezse bir geminin güvertesini dahi yok edebileceği denmektedir. Bu yüzden fark edildiği anda tahta kurusu ilaçlama yapılması önemlidir. ,

Tahtakurusundan Nasıl Kurtuluruz?

Tahtakurusundan kurtulmak amacıyla detaylı haşere ilaçlarını temin edebilirsiniz. Bunları, oluşum gösterdiklerini düşündüğünüz ve yuvaladığı yerlere sıkabilirsiniz. Eşya ise ve atabileceğiniz bir şeyse atabilirsiniz. Ya da yüksek sıcaklıkta yıkayarak temizleyebilirsiniz. Genellikle eskimiş ahşap mobilyalar ya da ıslak kalmış mobilyalar tahtakuruları amacıyla çağrı çıkarmaktadır.

Ancak kuşkusuz en iyi teknik tahtakurusu ilaçlama hizmeti alarak bütün bölgeyi ilaçlatmaktır. Profesyonel şirketler ilaç içeriğini görülen böceğe göre ayarladığı amacıyla daha kısa vakitde kurtulursunuz. İlaçlama tahtakurusu sorunundan kurtulmanızda en tesirli teknikdir.

Tahta Kurtları İle Nasıl Mücadele Edilir?

Yarımı santimetre kadar uzunlukta olan ve bilhassa gece çıkardığı ses ile çok kolaylıkla zenginliği anlaşılan tahta kurdundan kurtulmanın hem geleneksel hem de çağdaş temizleme teknikleri vardır. Modern temizleme tekniği tahta kurusu ilaçlama yapmaktır. Elbette ki ilaçlama tekniği en temiz ve en net teknikdir.

İlaçlama tesirsini o kısa vakit amacıylade gösterir ve bu parazitten netkes kurtulunulur. Geleneksel teknikler ise karbonat, kimi aRomatik yağlar, zerdeçal gibi natural mamüller ile oluşturulan karışımlardır. Lakin bu tür teknikler fakat başlangıç adımı amacıyla işe yarayabilir. Bir oran dahi olsa yayılma gösterildiği halde işe yaramayacaktır.

Tahta Kurtlarını Yok Etmek İçin Hangi Yöntemler Vardır?

Tahtakurusunu yok etmek amacıyla çoğu değişik teknik vardır. Bu tekniklerden en net ve kısa vakitde tesir eden teknik ise tahta kurusu ilaçlama şeklinde kendini gösterir. Diğer teknikler ise şunlardır:
Tahtakurusu olan yere karbonat döküp bölümde gün bekletilir. 3 gün sonra süpürülüp bir daha karbonat dökülür.

Haftada 3 kez biberiye yağı, lavanta yağı, okaliptüs yağı ve bir oran su ile oluşturulan karışım evin köşelerine sprey yardımı ile sıkılır.
Çay ağacı yağı ve su ile oluşturulan karışım tahtakurusunun yaşadığı düşünüldüğü bölgelere tahtakurusu gidene kadar püskürtülür.

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
0507 530 34 67