Tahtakuruları nemli, karanlık ya da loş ortamlarda yaşarlar. Garaj, bodrum, depo, çatı katı, vb. ortamları mesken tutar tahtakurusu buralarda depolanan mobilyaların içini çoğunlukla yaşam alanı olarak seçerler. Buradaki eşyalar herhangi bir dezenfektasyon ve sterilizasyona tabi tutulmadan evlere alındığında konak olarak insanlara geçmeye başlarlar. Duvarda yer alan prizler, elektrik düğmelerinin içi, üçlü prizlerin içerisi, sigorta kutusu, vs. başlıca saklanma alanlarıdır.

Tahtakurusu Korkusuna Son

Tahtakuruları, evlerimizde ve çeşitli yerlerde ortaya çıkan böceklerdir. Tahtakuruları çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkmakta ve kısa sürede de larvalarını bırakmaktadır. Karanlık alanlarda, nemde ve rutubette kolaylıkla oluşan tahtakurularından hiçbir şey yapmadan kurtulmayı bekleyemezsiniz. Özellikle evlerde görüldüğünde ciddi paniğe sebep olduğu görülmektedir.

tahtakurusundan Nasıl Kurtulurum?

Tahtakurusundan kurtulmak bette mümkündür. Tahtakurusu yuvasının olduğunu düşündüğünüz yer eğer bir eşya ise bunu yıkayarak ya da mümkünse atarak kurtulabilirsiniz. Ancak evde oyuk duvar köşeleri gibi alanlar varsa tek çareniz burada ilaçlama yapmaktır. 

Yapacağınız tahta kurusu ilaçlama ile kısa sürede bu kötü durum ortadan kaldırılmaktadır. Aynı zamanda eğer profesyonel bir firmadan destek alınırsa daha hızlı bir çözüm elde edilir. Çünkü onlar doğru böceğe n etkili ilacı kullanarak ilaçlama yaparlar.

Tahtakurusuna Nasıl Önlem Alınır?

Tahtakuruları ortaya çıktığında ilaçlatarak onlardan kısa sürede kurtulursunuz. Ancak siz fark edip ilaçlatana kadar kısa sürede birçok yere yavrulamış olabilirler. Bu yüzden en iyisi tahtakurusu ortaya çıkmadan önlem almaktır. Bunlardan ilki elbette tahta kurusu ilaçlama desteğidir. Böylece olası bölgelerde ortaya çıkmasını önlemiş olursunuz.

Ayrıca ortaya çıkmaya meyilli olduğu nemli ve karanlık bölgelerin de havalandırılması, neminin önlenmesi ve sık sık temizlenmesi de ciddi anlamda etki eder. Nemli kalmış özellikle eski ahşap mobilyalar da tahtakurusu oluşumuna ciddi yardımcı olur. Bu yüzden mümkünse bu mobilyaları elden çıkarmakta fayda olacaktır.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
0507 530 34 67