Evlerimizde, ofislerimizde, araba garajlarında ya da kömürlük ve depolarda zaman zaman böceklerle karşılaşabiliriz. Bunlardan biri olan tahtakuruları en yaygın görülen böcek türleridir. Gördüğünüz an panik yapmadan onlardan kurtulmanın ve varlıklarını önlemenin yollarını öğrenirseniz, sizin için daha iyi olur.

Bu tarz böcek ve haşereler elbette can sıkıcı olmaktadır. Ancak belirli tedbirler ve önlemler alarak kısa sürede bu sorunların önüne geçebilir hatta hiç oluşmamasını sağlayabilirsiniz.

Tahtakurusu Nerede Ortaya Çıkar?

Tahtakuruları, en çok nemli ve rutubetli ortamları sever. Buralarda ortaya çıkan tahtakuruları kısa sürede larva bırakarak çoğalır ve yayılır. Bu yüzden zaman zaman oluşum göstereceği yerleri kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Karanlık alanları da seven tahtakuruları, evlerde de çeşitli oyuk ve açıkların içerisinden girebilir. Eskimiş ahşap mobilyaları ve diğer beklemiş ve rutubete maruz kalmış mobilyaları kontrol etmeniz ya da elden çıkarmanız avantajlı olacaktır.

Tahtakuruları bir anda yayılarak ortaya çıkmaz. Tek tük görmeye başlarsınız. Yavrulama döneminden sonra ise birden daha fazla olduğunu fark edebilirsiniz. Bu yüzden tek bir tane bile gördüğünüzde hemen tedbir almalı ve tespitler yaparak gereken temizliği yapmalısınız.

Tahtakurusundan Nasıl Kurtuluruz?

Tahtakurusundan kurtulmak için çeşitli haşere ilaçlarını temin edebilirsiniz. Bunları, oluşum gösterdiklerini düşündüğünüz ve yuvaladığı yerlere sıkabilirsiniz. Eşya ise ve atabileceğiniz bir şeyse atabilirsiniz. Ya da yüksek sıcaklıkta yıkayarak temizleyebilirsiniz. Özellikle eskimiş ahşap mobilyalar ya da ıslak kalmış mobilyalar tahtakuruları için davetiye çıkarmaktadır.

Ancak elbette en iyi yöntem tahtakurusu ilaçlama hizmeti alarak tüm bölgeyi ilaçlatmaktır. Profesyonel şirketler ilaç içeriğini görülen böceğe göre ayarladığı için daha kısa sürede kurtulursunuz. İlaçlama tahtakurusu sorunundan kurtulmanızda en etkili yöntemdir.

Tahtakurusuna Nasıl Önlem Alınır?

Tahtakurusu oluştuğunda birçok ilaçlama ve uğraşlara maruz kalmamak için öncesinde önlem almak daha kolay olacaktır. Bunun için özellikle kapalı ve karanlık alanları zaman zaman havalandırmalı ve temizlemelisiniz. Nem ve rutubet olan bölgeleri özellikle kontrol etmelisiniz.

Önden ilaçlama tahtakurusu oluşumu için en etkili önlemlerden biridir. Özellikle belirli alanların ilaçlanmasıyla bu sorunla hiç karşılaşmayabilirsiniz. Tahtakurusu ilaçlama konusunda profesyonel firmalardan destek almanızda fayda olacaktır. Diğer sprey ve ilaçlar yeterli derece etkili olmayabilir.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

6 Responses

  1. İstanbul’da çinko çatı hurdası, çinko levha alımı yapıyoruz. Çinko, eski dönemlerden bu yana bilinmektedir. Lakin ne yazık ki kullanım biçimi ve üretimi tam olarak öğrenilemediğinden öteki metallerle karıştırılan bir elementtir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Kategoriler
0507 530 34 67