Tahta kurusu nasıl yok edilir en çok merak edilen konulardan biridir. Özellikle evlerde görülmesi oldukça can sıkıcı olmaktadır. Tahtakuruları ortaya çıktığında ya da larvalarının olduğunu düşündüğünüz yerler varsa yapmanız gereken önce buraları temizlemektir. Eğer bulunduğu yer atılabilecek bir eşyaysa atmanızda fayda var. Ancak atamayacağınız bir şeyse yüksek sıcaklıkta iyice yıkamanız ve ardından da kurutmanız gerekir.

Tahta kurusundan kurtuldum demek için önce eşyaları ardından da oyuk ve nemli köşeleri temizlemeniz ve yeniden oluşmaması için de tedbir almanız gerekir. Garaj, otopark, kömürlük ve bodrum gibi daha rutubetli ortamlarda tahtakuruları oldukça kolay ortaya çıkar. Buralarda da nemlenmeyi ve loş ortamı elinizden geldiği kadar önlemeniz gerekir. Evlerdeki belirli alanları da kendi imkanlarınızla belirli dönemlerde ilaçlayabilirsiniz.

Tahta Kurusunu Engelleme Yöntemi

tahtakuruları çok tehlikeli olmamakla beraber ciddi rahatsızlıklara yol açabilen insan parazitleridir. Işıktan korunarak çatlaklarda, deliklerde ve eşya aralarında yaşamaktadırlar. Taşıdıkları herhangi bir virüs şimdiye kadar tespit edilmemiştir, fakat insan kanıyla beslendikleri bilinmektedir. Genel olarak memeli ve kuş kanı ile beslenmektedirler.

Evlerimizde ahşap yapıların içerisinde, bazalarımızda, yorganlarımızda, eski eşyalarımızın arasında üreyip çoğalan bu canlılar genel olarak insanlar için ciddi bir sağlık problemi yaratmasalar bile hayat konforundan ciddi anlamda çalmaktadır. Tahtakurusu, beslenirken deriye ilk önce tükürüğümsü bir salgı salgılar ve sivrisineklerde olduğu gibi ince bir boruyla deriyi delerek kana ulaşırlar.

Ulaştıkları kanı yaklaşık 10 dakikaya kadar sömürerek tüketebilirler. Bu gıda onlara uzun bir süre yetmektedir, fakat ne kadar uzun süre emer ise o kadar tahriş edici bir etki bırakmaktadır. Bu yüzden tahta kurusu ilaçlama gibi önlemler alınması gerekmektedir.

Genel anlamda tüm haşere ve parazitlerden kurtulmak adına evlerinizi genel bir ilaçlama işlemine tabi tutmanız gerekmektedir. Hayat konforunuzun artışı, ilaçlanmış bir evde daha da fazla olacaktır.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

20 Responses

  1. İstanbul da Hurdacı Telefonu Hemen arayarak, güncel hurda fiyat listesiyle hurdanızı satarak para kazanabilirsiniz. Yirmi altı yıldır binlerce kilodaki hurda bakırı geri dönüşümle ülke ekonomisine kazandırdık. Bu sayede çevreye daha fazla zarar verilmemesi sağlandı. İstanbul yerinden hurda malzeme alımı hizmetlerimizi verdiğimiz alanlar içerisindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Kategoriler
0507 530 34 67