TahtaKurusu Neyi Sevmez ve Ne Öldürür ? Tahtaheyeterı, yinellikle iki cinsten oluşmaktadır. Bunlar, Cimex lectularius ve Cimex hemipterus biçimde meydana gelir. Tahtaheyeterı kısa geniş baş yapıları, oval bedenları, dört mafsalli antenleri olarak yaratılmıştır. Kanla beslenmektedir. İnsan hayat yerlerini sevebilir.

Hayat zamanı 8 haftalık. Ama sıcak ılıman hava hallerinde ve bölgelerinde hayat zamanı 11 aya kadar uzamaktadır. Tahtaheyeterı yinel de, duvar çatlakları, eski ve kullanılmayan eşyalarda, koltuk ve yatak altlarında, merdiven altların da, meydana çıkabilmektedir. Ortalama kan emme kapasiteleri 10 ya da 20 dakika aralarında olur.

Evinizin içine ve çevresine böcek ilacı uygulamak değerli bir çabadır. Böcek öldürücüler sizi ve ailenizi böceklere karşı koruyabilir ve Batı Nil Virüsünün yayılmasını önlemede önemli bir faktördür. Bir ev koruyucusu olmanın yanı sıra, tarım ve tıp gibi birçok sektörde de faydalıdırlar.

Böcek öldürücü Türleri

İnsektisit Sivrisinek Kontrolü Doğal pestisit piretrumuna benzer insan yapımı bir pestisit olan Pyrethroid, nöron zarlarına saldırarak çok çeşitli böcekleri öldürür. 1000’den fazla piretroid türü üretilmesine rağmen, Kuzey Amerika’da sadece birkaçı kullanılmaktadır, bunlardan ikisi permetrin ve deltametrindir.

Permetrin ve deltametrin, en yaygın kullanılan ve en güvenli insektisit türleri arasındadır. Sadece haşere kontrolünü sağlamak için mahsullere yayılmakla kalmaz, aynı zamanda evlerin iç ve dış kısımlarında çeşitli şekillerde kullanılırlar. Sprey, boya fırçası veya özel silgi ile uygulanabilirler; kumaş parçalar bir böcek ilacı çözeltisine batırılabilir.

Perdelere Böcek İlaçları Nasıl Uygulanır?

İşlem basit ve kolaydır. Perdelere böcek ilacı uygulaması iyi havalandırılan bir odada yapılmalıdır. Perdeler kumaştan yapılmış ve temiz olmalıdır. Böcek ilacına batırıldıktan sonra malzeme bir veya iki gün hafif bir koku tutabilir, bu süreden sonra koku kaybolur.

İlk adım, yere plastik bir örtü sermek ve ihtiyacınız olan her şeyi toplamaktır: böcek ilacı, eldivenler ve perdeleri tutacak kadar büyük bir kap. Böcek ilacı paketindeki talimatları dikkatlice okuyun ve aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Büyük kapta gerekli miktarda su ve böcek ilacını karıştırın.
  2. Perdeleri kaba yerleştirin ve solüsyonla tamamen kaplandığından emin olarak iyice ıslatın.
  3. Perdeleri solüsyondan çıkarın ve fazlalıklardan kurtulmak için hafifçe sıkın.
  4. Perdeleri plastik tabakanın üzerine düz bir şekilde ve mümkünse gölgede yerleştirin. Kısmen kuruduklarında, yerlerine asılabilirler.

Bahçede Böcek İlaçları Nasıl Uygulanır?

Bahçeye böcek ilacı uygulamak, bitkilerinize zarar veren ve bazen onları öldüren istenmeyen böcekleri kontrol etmenize yardımcı olabilir. Böcek ilacı paketindeki talimatları takip etmek her zaman önemlidir. Açık havada böcek ilacı uygularken hatırlamanız gereken dört şey vardır:

  1. İş için doğru ürünü satın alın. Tüm böcek ilaçları bahçe ilaçlaması için üretilmediği için etiketleri titizlikle okuyun. Püskürtücünün ayarlanabilir bir memesine sahip olmasının pratik olduğunu unutmayın.
  2. Önlem alın. Böcek ilacı uygularken uygun kıyafet giymek önemlidir. Uzun kollu giysiler, pantolonlar, eldivenler ve gözlükler sizi kimyasalların cildinize veya gözünüze bulaşmasından koruyacaktır.
  3. Çözeltiyi hazırlayın. Talimatları dikkatlice izleyin ve karıştırılacak doğru miktarda su ve böcek ilacı ölçün. Bu adım açık havada yapılmalıdır.
  4. Böcek ilacı uygulayın. Püskürtme için en iyi zaman akşamın erken saatleridir. Bitkileri, dünyanın yakınında saklanmayı seven birçok böcek kadar yukarıdan aşağıya doğru kapladığınızdan emin olun.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

6 Responses

  1. Türkiye’den haberler internet haber sitesinde. Son dakika haberleri internethaber.com’da okuyabilir sondakika dünya haberi ve spor, bilim teknoloji, sağlık her şey burada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Kategoriler
0507 530 34 67