Tahta Kurusu Neyi Sevmez ve Ne Öldürür ?

Tahtakuruları, genelde iki türden oluşmaktadır. Bunlar, Cimex lectularius ve Cimex hemipterus şekilde oluşur. Tahtakuruları kısa geniş baş yapıları, oval vücutları, dört eklemli antenleri olarak yaratılmıştır. Kanla beslenmektedir. İnsan yaşam yerlerini sevebilir.

Yaşam süresi 8 haftalık. Ama sıcak ılıman hava durumlarında ve yerlerinde yaşam süresi 11 aya kadar uzamaktadır. Tahtakuruları genel de, duvar çatlakları, eski ve kullanılmayan eşyalarda, koltuk ve yatak altlarında, merdiven altların da, ortaya çıkabilmektedir. Ortalama kan emme kapasiteleri 10 veya 20 dakika aralarında olur.

Tahta Kurusu Hangi Kokuları Sevmez?

Tahta kurusu neyi sevmez sorusuna, bu tür böcekler bazı kokulara karşı hassasiyetlidir ve bazı kokuları sevmezler. Lavanta kokusu, sarımsak kokusu, sirke kokusu, limon kokusu ve viks kokusundan hiç hoşlanmazlar. Ama bunlar 0’lük bir çözüm değildir. 

Tahta kurusu neyi sevmez olarak bazı bitkilerden de hoşnut olmazlar. Nane, tarçın, fesleğen ve narenciye gibi kokulardan hoşlanmazlar. Ayrıca bu kokuların kovucu özelliği de bulunmakta. Sadece tahtakurularını değil, diğer haşere böcekleri de kovucu özelliği vardır. 

Tahta Kurularının Bulundukları Yerler 

Tahtakurusuna neden olabilecek bazı şeyler mümkün. Bu böcek türleri insanları severler ve insanların yaşam alanlarında toplanırlar. Testere şeklindeki ağız yapısıyla bir insanı kolayca ısırabilir. Ayrıca tahtakurusu ısırdığı andan itibaren ağrıyı azaltmak için, anestezi ve kan pıhtılaşmasına engel olmak için kimyasal tükürük salgılayarak vücudumuza gönderir ve bu şekilde ağrı hissetmememizi sağlar. Tahtakuruları genel olarak, otellerde, pansiyonlarda, motellerde, apartmanlarda, yurtlarda, toplu taşıma araçlarında görülmektedir. 

Tahta Kurusunu Neler Öldürür?

Öncellikle ilk başta haşere uzmanlarından yardım almanız mantıklı olacaktır. Ama onlar gelip işlem yapmasını beklemeyecek kadar ilerlediyse sizde evde bir kaç teknik kullanarak durumu kontrol altına alabilirsiniz. Tahta kurusunu ne öldürür sorusuna, gaz yağı püskürtmeyle başlayabilirsiniz. Tahtakuruların bulunmuş olduğu bölgelere sıvı gaz yağı püskürterek ölmesini sağlayabilirsiniz.

Gaz yağı haşereleri öldürür ama kullandığınız bölgede eşyalarınız, kıyafetleriniz vb. şeyler var ise onları sıcak suyla yıkamanız tavsiye edilmektedir. Bir diğer tahta kurusunu ne öldürür tekniği ise, güçlü böcek ilaçları kullanabilirsiniz. Silisli toprak veya çay ağacı spreyini bulundukları ve bulunabilecekleri her yere sıkıp onlarla mücadele edebilirsiniz.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

88 Responses

  1. İstanbul hurdacı Meksan Metal olarak kurşun yağmur oluğu, çatı söküm kurşunu, hurda kurşun levha, hurda kurşun boru alım amacıyla adresinize kendi araçlarımızı gönderiyoruz.

  2. Hurda bakır, hurda alüminyum, hurda kablo gibi malzemelerinizi bize satarak, çevre kirliliğini azaltabilir ve geri dönüşüm ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Kategoriler
0507 530 34 67