Tahtakurusu, en sık rastlanan ve ortaya çıkan böceklerden biridir. Tahtakuruları son derece başa bela olan ve aynı zamanda da ısırarak zarar veren hayvanlardan biridir. Bu yüzden özellikle evlerde oraya çıkması oldukça can sıkıcı olmaktadır. Tahtakuruları ortaya çıktığında çeşitli önlemlerle ortadan kaldırılmaya çalışılsa da aslında oluşmadan önce önlem almak daha doğru olacaktır.

Tahta kurusundan kurtuldum diyebilmeniz için de bazı ufak adımları izlemeniz ve daha sonra da oluşmaması için önlem almanız yeterli olacaktır.

Tahta Kurusundan Kurtulma Yolları Nelerdir?

Tahta kurusu nasıl yok edilir en çok merak edilen konulardan biridir. Özellikle evlerde görülmesi oldukça can sıkıcı olmaktadır. Tahtakuruları ortaya çıktığında ya da larvalarının olduğunu düşündüğünüz yerler varsa yapmanız gereken önce buraları temizlemektir. Eğer bulunduğu yer atılabilecek bir eşyaysa atmanızda fayda var. Ancak atamayacağınız bir şeyse yüksek sıcaklıkta iyice yıkamanız ve ardından da kurutmanız gerekir.

Tahta kurusundan kurtuldum demek için önce eşyaları ardından da oyuk ve nemli köşeleri temizlemeniz ve yeniden oluşmaması için de tedbir almanız gerekir. Garaj, otopark, kömürlük ve bodrum gibi daha rutubetli ortamlarda tahtakuruları oldukça kolay ortaya çıkar. Buralarda da nemlenmeyi ve loş ortamı elinizden geldiği kadar önlemeniz gerekir. Evlerdeki belirli alanları da kendi imkanlarınızla belirli dönemlerde ilaçlayabilirsiniz.

Tahta Kurusu Oluşmaması İçin Ne Yapılır?

Tahta kurusu nasıl yok edilir gibi soruların peşine düşmemek için oluşmasını önlemeniz gerekir.

İlaçlama: Spreylerle kendiniz bütün alanları doğru ve yeterli ilaçlayamayabilirsiniz. Bu yüzden profesyonel bir şirketten destek almak daha doğru olacaktır.

Nemi ve rutubeti önleme: Bunun için alanların ıslak kalmamasına ve uzun süre temizlenmeden bırakılmamasına dikkat etmeniz gerekir.

Tahta ve ahşap mobilyalarınız eğer çok eskiyse içlerinde de tahtakurusu oluşma ihtimali artar. Bunları da elden çıkarmanızda fayda olacaktır.

Tüm bu tedbirleri aldığınız zaman tahtakurusu sorunuyla karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır. Tahtakuruları hem kısa sürede çok yavruladığı için hem de her yere kolaylıkla yayılabildiği için başa bela olmaktadır. Ancak bunun dışında ısırdığı için de bazı fiziksel zararları olabilir.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
0507 530 34 67