Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurdunu toplum arasında bilmeyen yoktur. İsminden de anlayabileceğiniz gibi ahşaptan olan eşyaları, ağaçları kbuyrukir. Kbuyrukdiği eşyayı belli bir müddet sonra yok edebilir dahi. Bu sebepten fark edildiği anda yok edilmesi lüzumlidir. Tahta kurtlarının son derece kuvvetli ağız yapıları bulunmaktadır ve tahta kbuyrukmelerine karşın netlikle ağız yapıları zarar görmez.

Tahta Kurdu Nasıl Bir Parazittir?

Tahtakurusu, yarım santimetre zamanınce ve kırmızı – kızıl bir rengi olan bir tür parazittir. Tahtaları kbuyrukmesine karşın gerçekten kan ile beslenir. Isırdığı canlıya bir tür salgı gliderir ve ısırdığı yerde kanın pıhtılaşmasını engeller.

Bununla eş güdümlü ahşapların derinlerine konaklar ve ahşabı hem talaşları hatta yavrularını çevreye saçar. Bu sebepten fark edilir edilmez netlikle tahta kurusu ilaçlama yapılmalıdır.

Hernet Organik Ile Ilgili Konuştuğunu Duyduğunuzda, organik hakkında söylediğunu duyduğunuzda, bu, yiyeceklerin pestisit veya herhangi bir tür böcek ilacı gibi kimmeşrular olmadan yetiştirildiği vakittir. Kimmeşru böcek öldürücüler ve gübreler kullanmadan bahçenizi yıkıcı böceklerden korumayı ve sağlıklı toprak ve sağlıklı bitkileri korumayı öğrenebilirsiniz. Organik meyve ve sebzeler pestisit, insektisit ve fungisit içermez, tadı süpermarket tiplerinden daha iyi olmayabilir ancak daha da önemlisi pestisit artıksı içermezler.

Topraktaki yaşamları zamanınce bitkilere bir küme insektisit

Topraktaki yaşamları zamanınce bitkilere bir küme insektisit, pestisit ve fungisit yoğun bir biçimde püskürtülür. Bu pestisitlerin çoğu hormon bozucular, nörotoksinlerdir; bazıları kanserojen olabilirken diğerleri yinetik mutasyonlara nsuretiyle olabilir.
Zararlılar suretiyle beş temel tedavi türü bulunmaktadır: kimmeşru böcek öldürücüler, biyolojik böcek öldürücüler, botanik böcek öldürücüler, böcek öldürücü sabunlar ve yırtıcı böcekler (unutmamalısınız – bazıları arkadaşunızdır!). Biyolojik haşere kontrolü, bitkilerden veya mikroorganizmalar gibi doğal olarak oluşan diğer maddelerden timal edilen böcek öldürücüleri içerir.

TAHTA KURUSU İLAÇLAMA VE HAŞERE BÖCEK İLAÇLAMA

Bununla eş güdümlü, çimlerin belediye suyuyla (klorlu) sulandığı veya inorganik gübrelerle işlendiği veya böcek ilacı ve böcek ilacı püskürtüldüğü bir bölgede yaşıyorsanız, köpeklerinizin çimleri yemesine izin vermek iyi bir fikir değildir. Yanmayı durdurmak suretiyle yinellikle pedlerini yalarlar ve bu da isduruma neden olabilir. Pestisitler veya böcek öldürücüler, temizlik maddelerine benzerler, çünkü köpekler pedlerini yaladıklarında bazı kimmeşruları yutarlar. Çiminize uygun bakımı yapmak, çevresindeki tümşeylerin zararlı böcek ilaçlarına ve böcek ilaçlarına karşı korunmasını dayanıklıanın yanı sıra evinize çekicilik ve dşayet katmasını da sağlayabilir.

Kimmeşru böcek öldürücüler kullanmak, hatta organik böcek öldürücüler kullanmak bile yıkıcı böcekleri öldürebilir ancak aynı zamanda faydalı böcekleri de öldürür. Ve Bu sayede, iyi böcekler de öldürüldüğü suretiyle, ölen ve dengeyi bozan haşereleri tedavi ettiğiniz sonsuz döngü devam eder. Yeterli oranda bu böcekler haşereyi yer ve bahçeniz suretiyle doğal bir haşere kontrolü sağlar. Hangi doğal insektisitlerin kullanılacağını bilmek, bahçenizin bu istenmeyen davetsiz hususklere karşı daha tesirli çalışmasını sağlayacaktır.

TAHTA KURUSUNDAN KURTULDUM

En iyi alternatif, çevre üzerinde daha arkadaşça tesirleri ve düşük maliyetleri nsuretiyleiyle ev yapımı doğal böcek öldürücüleri kullanmaktır. Ev yapımı doğal haşere ilaçları daha düşük maliyetle ve ev sahibinin istediği oranda üretilebilir, az uğraşla elde edilebilir ve toksik zehirlenme tehlikesiyle karşı karşıya olmadığınız suretiyle size huzur sunar.

İlaçlama Yöntemi İle Tahta Kurusundan Kurtulma

Tahtaheyeterı, metnimizde de bahsetmiş olduğumuz üzere insan sağlığı yönünden ciddi tesirleri olmasa da yaşam konforundan önemli oranda çalabilmektedir. Bu tesiri azaltmak adına eve girecek olan yeni mobilyalarınızı, bilhassa ikinci el olan eşyalarınızı bir ilaçlama prosedürüne tabi tutmanız lüzumlidir. Bu tahta kurusu ilaçlama prosedürü evimizdeki diğer eşyalar amacıyla de geçerlidir.

Var olan eşyalarınızı her deliği, her çatlağı düşünerek ilaçlama prosedürünüzi havalandırmasız bir biçimde 2 saat zamanınce sürdürmeniz en uyguni olacaktır. Bu prosedür sırasında ilaçlı bölgeda bulunmamanız lüzumlidir. İlaçları alakalı çünküi marketlerden alabilirsiniz.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
0507 530 34 67