Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurdunu toplum arasında bilmeyen yoktur. İsminden de anlayabileceğiniz gibi ahşaptan olan eşyaları, ağaçları kbuyrukir. Kbuyrukdiği eşyayı belli bir müddet sonra yok edebilir dahi. Bu sebepten fark edildiği anda yok edilmesi lüzumlidir. Tahta kurtlarının son derece kuvvetli ağız yapıları bulunmaktadır ve tahta kbuyrukmelerine karşın netlikle ağız yapıları zarar görmez.

Tahta Kurdu Nasıl Bir Parazittir?

Tahtakurusu, yarım santimetre zamanınce ve kırmızı – kızıl bir rengi olan bir tür parazittir. Tahtaları kbuyrukmesine karşın gerçekten kan ile beslenir. Isırdığı canlıya bir tür salgı gliderir ve ısırdığı yerde kanın pıhtılaşmasını engeller.

Bununla eş güdümlü ahşapların derinlerine konaklar ve ahşabı hem talaşları hatta yavrularını çevreye saçar. Bu sebepten fark edilir edilmez netlikle tahta kurusu ilaçlama yapılmalıdır.

Hernet Organik Ile Ilgili Konuştuğunu Duyduğunuzda, organik hakkında söylediğunu duyduğunuzda, bu, yiyeceklerin pestisit veya herhangi bir tür böcek ilacı gibi kimmeşrular olmadan yetiştirildiği vakittir. Kimmeşru böcek öldürücüler ve gübreler kullanmadan bahçenizi yıkıcı böceklerden korumayı ve sağlıklı toprak ve sağlıklı bitkileri korumayı öğrenebilirsiniz. Organik meyve ve sebzeler pestisit, insektisit ve fungisit içermez, tadı süpermarket tiplerinden daha iyi olmayabilir ancak daha da önemlisi pestisit artıksı içermezler.

Topraktaki yaşamları zamanınce bitkilere bir küme insektisit

Topraktaki yaşamları zamanınce bitkilere bir küme insektisit, pestisit ve fungisit yoğun bir biçimde püskürtülür. Bu pestisitlerin çoğu hormon bozucular, nörotoksinlerdir; bazıları kanserojen olabilirken diğerleri yinetik mutasyonlara nsuretiyle olabilir.
Zararlılar suretiyle beş temel tedavi türü bulunmaktadır: kimmeşru böcek öldürücüler, biyolojik böcek öldürücüler, botanik böcek öldürücüler, böcek öldürücü sabunlar ve yırtıcı böcekler (unutmamalısınız – bazıları arkadaşunızdır!). Biyolojik haşere kontrolü, bitkilerden veya mikroorganizmalar gibi doğal olarak oluşan diğer maddelerden timal edilen böcek öldürücüleri içerir.

TAHTA KURUSU İLAÇLAMA VE HAŞERE BÖCEK İLAÇLAMA

Bununla eş güdümlü, çimlerin belediye suyuyla (klorlu) sulandığı veya inorganik gübrelerle işlendiği veya böcek ilacı ve böcek ilacı püskürtüldüğü bir bölgede yaşıyorsanız, köpeklerinizin çimleri yemesine izin vermek iyi bir fikir değildir. Yanmayı durdurmak suretiyle yinellikle pedlerini yalarlar ve bu da isduruma neden olabilir. Pestisitler veya böcek öldürücüler, temizlik maddelerine benzerler, çünkü köpekler pedlerini yaladıklarında bazı kimmeşruları yutarlar. Çiminize uygun bakımı yapmak, çevresindeki tümşeylerin zararlı böcek ilaçlarına ve böcek ilaçlarına karşı korunmasını dayanıklıanın yanı sıra evinize çekicilik ve dşayet katmasını da sağlayabilir.

Kimmeşru böcek öldürücüler kullanmak, hatta organik böcek öldürücüler kullanmak bile yıkıcı böcekleri öldürebilir ancak aynı zamanda faydalı böcekleri de öldürür. Ve Bu sayede, iyi böcekler de öldürüldüğü suretiyle, ölen ve dengeyi bozan haşereleri tedavi ettiğiniz sonsuz döngü devam eder. Yeterli oranda bu böcekler haşereyi yer ve bahçeniz suretiyle doğal bir haşere kontrolü sağlar. Hangi doğal insektisitlerin kullanılacağını bilmek, bahçenizin bu istenmeyen davetsiz hususklere karşı daha tesirli çalışmasını sağlayacaktır.

TAHTA KURUSUNDAN KURTULDUM

En iyi alternatif, çevre üzerinde daha arkadaşça tesirleri ve düşük maliyetleri nsuretiyleiyle ev yapımı doğal böcek öldürücüleri kullanmaktır. Ev yapımı doğal haşere ilaçları daha düşük maliyetle ve ev sahibinin istediği oranda üretilebilir, az uğraşla elde edilebilir ve toksik zehirlenme tehlikesiyle karşı karşıya olmadığınız suretiyle size huzur sunar.

İlaçlama Yöntemi İle Tahta Kurusundan Kurtulma

Tahtaheyeterı, metnimizde de bahsetmiş olduğumuz üzere insan sağlığı yönünden ciddi tesirleri olmasa da yaşam konforundan önemli oranda çalabilmektedir. Bu tesiri azaltmak adına eve girecek olan yeni mobilyalarınızı, bilhassa ikinci el olan eşyalarınızı bir ilaçlama prosedürüne tabi tutmanız lüzumlidir. Bu tahta kurusu ilaçlama prosedürü evimizdeki diğer eşyalar amacıyla de geçerlidir.

Var olan eşyalarınızı her deliği, her çatlağı düşünerek ilaçlama prosedürünüzi havalandırmasız bir biçimde 2 saat zamanınce sürdürmeniz en uyguni olacaktır. Bu prosedür sırasında ilaçlı bölgeda bulunmamanız lüzumlidir. İlaçları alakalı çünküi marketlerden alabilirsiniz.

Yeşil haşere kontrolü, etkisiz haşere kontrolü anlamına gelmez; bunun yerine, tamamen entegre haşere yönetimi veya IPM ile ilgilidir. IPM’yi benimseyen bir haşere kontrol şirketi, önleme, müşteri farkındalığı ve eğitimi ile bina denetimlerinin, haşereleri kontrol etmek kadar önemli olduğuna inanır.

Haşere Kontrolü Nedir?

Entegre haşere yönetimi, bir haşerenin bir eve veya binaya nasıl ve neden girdiğini öğrenmekle başlar. Bu alandaki profesyoneller, haşerelerin yaşam döngüsü ve tercih ettikleri yuvalama yerleri hakkında bilgi sahibidir. Böylece bitki yaşamı, mülk, evcil hayvanlar ve insanlar için en az tehlikeli olan yenilikçi haşere önleme tekniklerini kullanabilirler.

IPM, çevreye duyarlı kimyasallarla koordinasyon içinde sağduyu uygulamalarını kullanır. Örneğin, bir haşerenin geri dönmesini önlemek için zararlı kimyasallar kullanmak yerine, haşere kontrol uzmanları yeni pencere ve kapı sineklikleri, yeni kalafatlama, yeni kapı süpürgeleri vb. Profesyoneller ayrıca bir haşerenin yaşayabileceği ek alanlar hakkında bilgi edinmek için tuzaklar kurabilir veya zararlı kimyasalların kullanımına alternatif olarak güneş enerjisiyle çalışan kovucular kurabilir.Haşere Kontrolünün Faydaları

Yeşil olan haşere kontrol ürünleri organik ve doğal içeriklerden yapılır. Ek olarak, bu ürünler biyolojik olarak parçalanabilir ve yeşil olmayan muadilleri kadar etkili olacak şekilde tasarlanmıştır.

Yeşil haşere yönetimi uygulamaları, kimyasal spreylere biyolojik temelli bir alternatif sağladıkları için bitkilerin sağlığını ve yapısını geliştirmeye yardımcı olur. IPM’de kullanılan kontrol taktikleri iyi huyludur ve bu nedenle genellikle geleneksel haşere yönetimiyle ilişkilendirilen, örneğin yeraltı suyu kontaminasyonu gibi çevresel riski azaltır. IPM ayrıca istila riskini azaltmaya yardımcı olur ve uygun maliyetli bir çözümdür.

Nasıl çalışır

IPM uzmanları, istila edilmiş bir mülkün her yerine çok amaçlı bir böcek ilacı püskürtmek yerine, bir eylem eşiği belirleyen, zararlıları tespit etmek için izleyen, geri dönüşlerini önleyen ve kontrol yöntemleri kullanan bir süreç kullanır

Bir eylem eşiği belirlendiğinde, profesyonel bir istilanın ne kadar büyük olduğunu, haşerelerin ne kadar büyük bir tehlike oluşturduğunu öğrenir ve gereken acil eylem türünü belirler.

Bir IPM uzmanı zararlıları izlediğinde, zararlıyı doğru bir şekilde tanımladığından emin olur. Bir haşerenin uygun şekilde tanımlanması, doğru türde pestisitlerin kullanılmasını sağlamaya yardımcı olur, ancak gerekli olmadıkça pestisitlerden kaçınılır.

Haşere istilasının önlenmesi, yeşil haşere kontrolünün temel bileşenlerinden biridir. IPM, bir evi veya binayı haşerelere açık hale getiren sorunların belirlenmesini ve düzeltilmesini içerir. Önleme uygun maliyetlidir ve bireylerin veya dünyanın sağlığını riske atmaz.

Haşere önleme yöntemleri kendi başlarına etkisiz ise, kontrol yöntemleri gereklidir. Profesyoneller bir kontrol yöntemi uyguladığında, önce onu risk ve etkililik açısından değerlendirirler. Önce tuzaklar veya çiftleşmeyi bozmak için feromon kullanımı gibi en az risk oluşturan yöntemler kullanılır. Mevcut eşikler bu yöntemlerin etkili olmadığını gösteriyorsa, kontrol süreci daha sonra hedeflenen alanlarda pestisit kullanımına geçer.

Yeşil Bir Haşere Kontrol Şirketinde Nelere Bakmalı?

Yeşil bir haşere kontrol şirketi ararken, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir plan oluşturacak bir şirket arayın. Firma haşerenin cinsini, haşerenin boyutunu ve haşerelerin yaşadığı ortamı dikkate almalıdır.

Bir şirketin onları işe almadan önce kullandığı süreç ve kimyasallar hakkında bilgi edinin. Bazı profesyoneller başlangıçta yeşil haşere kontrol ürünlerini kullanır ve ardından istemeyebileceğiniz geleneksel kimyasallarla devam eder. İyi bir çevre dostu imha edici, en az pahalı olan ve genellikle oldukça zehirli olan ürünlerden ziyade düşük veya toksik olmayan kaliteli ürünleri kullanmaya odaklanmalıdır. Ek olarak, kaliteli yeşil haşere kontrol şirketleri, müşterilerini haşerelerin geri dönmesini nasıl önleyecekleri konusunda eğitir, onları davet eden koşulları düzeltmeye yardımcı olur ve haşere önleyici malzemeler kurmayı teklif eder.

Yeşil haşere kontrolüne yönelik gözlem, önleme ve müdahale yaklaşımı, tüketicilerin haşereleri evden çıkarmanın çevreye zarar vermek anlamına gelmediğini bilmelerine yardımcı olur. İstenmeyen haşerelere karşı profesyonellerin yardımına ihtiyaç duyduğunuzda, yeşil haşere yönetiminin hem kişisel hem de mali refahınızı düşünen tek yöntem olduğunu unutmayın.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

One response

  1. Çınar Hurda sizlere gece gündüz farketmeksizin hizmet sunmaktadır. Profesyonel İstanbul bölgesi hurdacı firması olarak kaliteli hurdacılık hizmetleri sunuyoruz. İstanbul çevresinde hizmet veren Çınar Hurda deneyimleri ile hurda alım ve geri dönüşüm hizmetlerinin bilenini kurumsallıkla geliştiriyoruz. İstanbul’da uygulanan hurda fiyatlandırması ile hurdacılık yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Kategoriler
0507 530 34 67