Tahta kurusu neyi sevmez sorusuna, böyle böcekler birtakım kokulara karşı titiziyetlidir ve birtakım kokuları sevmezler. Lavanta kokusu, sarımsak kokusu, sirke kokusu, limon kokusu ve viks kokusundan hiç haz etmezler. Ama şunlar 0’lük bir çözüm değildir.

Tahta kurusu neyi sevmez olarak birtakım bitkilerden de hoşnut olmazlar. Nane, tarçın, fesleğen ve narenciye gibi kokulardan haz etmezler. Hem de bu kokuların kovucu özelliği de bulunuyor. Sadece tahtaheyeterını değil, başka haşere böcekleri de kovucu özelliği bulunmaktadır.

Herkesin organik ile ilgili konuştuğunu duyduğunuzda,

Herkesin organik ile ilgili konuştuğunu duyduğunuzda, bu, besinlerin pestisit ya da rastgele bir tür böcek ilacı gibi kimyasallar olmadan yetiştirildiği zamandır. Kimyasal böcek öldürücüler ve gübreler kullanmadan bahçenizi yıkıcı böceklerden korumayı ve sıhhatli toprak ve sıhhatli bitkileri korumayı öğrenebilirsiniz. Organik meyve ve sebzeler pestisit, insektisit ve fungisit içermez, tadı süpermarket çeşitlerinden daha iyi olmayabilir ama daha da muhimi pestisit kalıntısı içermezler.

Topraktaki yaşamları süresince bitkilere bir grup insektisit, pestisit ve fungisit yoğun bir şekilde püskürtülür. Bu pestisitlerin fazlası hormon bozucular, nörotoksinlerdir; birtakımları kanserojen olabilirken başkaları kalıtsal mutasyonlara namacıyla olabilir.
Zararlılar amacıyla beş esas tedavi türü vardır: kimyasal böcek öldürücüler, biyolojik böcek öldürücüler, botanik böcek öldürücüler, böcek öldürücü temizlik gereçleri ve yırtıcı böcekler (unutmayın – birtakımları arkadaşınızdır!). Biyolojik haşere denetimi, bitkilerden ya da mikroorganizmalar gibi natural olarak meydana gelen başka maddelerden türetilen böcek öldürücüleri içerir.

Bununla birlikte, çimlerin belediye suyuyla (klorlu) sulandığı ya da inorganik gübrelerle işlendiği ya da böcek ilacı ve böcek ilacı püskürtüldüğü bir bölümde yaşıyorsanız, köpeklerinizin çimleri yemesine izin vermek iyi bir düşünce değildir. Yanmayı durdurmak amacıyla genelde pedlerini yalarlar ve bu da ishale yol açabilir. Pestisitler ya da böcek öldürücüler, temizlik maddelerine benzerler, zira köpekler pedlerini yaladıklarında birtakım kimyasalları yutarlar. Çiminize ideal bakımı uygulamak, etrafındaki her şeyin zararlı böcek ilaçlarına ve böcek ilaçlarına karşı korunmasını sağlamanın yanı sıra evinize çekicilik ve değer katmasını da sağlayabilir.

Kimyasal böcek öldürücüler kullanmak, hem de organik böcek öldürücüler kullanmak bile yıkıcı böcekleri öldürebilir ama aynı vakitte yararlı böcekleri de öldürür. Ve böylece, iyi böcekler de öldürüldüğü amacıyla, ölen ve dengeyi bozan haşereleri tedavi ettiğiniz ebedi döngü devam eder. Yeterli miktarda bu böcekler haşereyi yer ve bahçeniz amacıyla natural bir haşere denetimi sağlar. Hangi natural insektisitlerin kullanılacağını bilmek, bahçenizin bu istenmeyen çağrısız misafirlere karşı daha etkili çalışmasını sağlayacaktır.

En iyi seçenek, etraf üstünde daha dostça etkisi ve düşük maliyetleri namacıylaiyle ev yapımı natural böcek öldürücüleri kullanmaktır. Ev yapımı natural haşere ilaçları daha az maliyetle ve ev sahibinin istediği miktarda üretilebilir, az uğraşla elde edilebilir ve toksik zehirlenme tehlikesiyle karşı karşıya olmadığınız amacıyla size huzur verir.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Categories:

10 Responses

  1. Türkiye’den haberler internet haber sitesinde. Son dakika haberleri internethaber.com’da okuyabilir sondakika dünya haberi ve spor, bilim teknoloji, sağlık her şey burada

  2. Hurda malzemelerinizin nakliye işlemleri de firmamız tarafından üstlenilmektedir. Malzemelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde alır, size ödemenizi yaparız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Kategoriler
0507 530 34 67